Yaratıcı olmak hiç kolay değil, bir ürüne son şeklini siz veriyorsunuz ve ürünün muadillerinden farkını yaptığınız tasarımla ortaya koyuyorsunuz. Ve bunun için hareket alanınız her zaman çok da fazla olmayabilir.
O ürün sizin yalnızca tasarımınız değil aynı zamanda eseriniz ve yalnız size özgü, sizden parçalar taşıyor.
İçinizdeki tüm yeteneği dışarı dökerek tasarladığınız bu ürünü bir süre sonra rakiplerinizin portföyünde görmemek için mutlaka tasarım tescili almalısınız. Ancak tasarlanan bu ürün kanunda aranan tescil şartlarınız taşıyor mu, , başvuru yaparsanız reddedilme ya da itiraz edilme olasılığı var mı , var ise bu olasılık yüksek mi?

İşte tüm bu soruların cevapları için yanınızdayız. Unutmayın tescile kadar atılması gereken adımlar tecrübe ve titizlik gerektirir. Yapacağımız araştırmalar ve tasarımcı gözü ile gerçekleştirilecek yönlendirmeler tasarımınızı başvuruya hazır hale getirmek için yardımcınız olacak. Ve yine tescil almanız yetmeyecek, rakiplerinizin sizden esinlenerek yapacağı ve özgün olmayan tasarımların da takipçisi olmalı ve gerekirse itiraz hakkımızı kullanmalıyız. Rakiplerinizi gözden kaçırmamak için yanınızdayız.

Nasıl avantajlara sahip olacağınızı öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

TOP